Christian Nørgaard Fredagstræning
I samarbejde med klubbens nye børneudviklingstræner, Majid Sami, startes det populære fredagstræning op igen efter nytår. Det er for spillere i U8-U13, der motiveres af muligheden for ekstra træning.
På fredagstræningen har vi fokus på både at understøtte dine individuelle spilfærdigheder- og udvikling, samt dyrke fodboldglæden og holdånden.
Der vil være fokus på afslutninger, driblinger, afleveringer, vendinger og meget mere. Det vigtigste er, at du har det sjovt og er motiveret for at deltage.
Hvad kan du forvente af fredagstræningen
Hvad forventer vi af dig/dine forældre
Vi starter op fredag d. 16/1-2026 og træner frem til 19/6-2026, hvor ALLE fra U/8-U/13 kan tilmelde sig. Dvs. du får 21x træning i løbet af vinter og forår. Der trænes ikke i skoleferierne.
Der er plads til 60 spillere og det vil være først til mølle – princippet.
Fuldfør din tilmelding ved at logge ind med din DBU bruger. Derved kan du i mitDBU samt i Fodbold App´en få et overblik over dine tilmeldinger.
Jeg vil tilmelde mig uden DBU-brugerIndtast din e-mail adresse her, så sender vi dig en email med mulighed for at ændre din adgangskode.